Rock’n’ Roll’un Nabzı Burada Atıyor; Hard Rock Cafe

Comments (0) Trendler

rockn-rollun-nabzi-burada-atiyor-hard-rock-cafe

Zincir kafe/restoran konseptini bambaşka bir boyuta taşıyan Hard Rock Cafe, tema restoranlarının en bilineni olmaya devam ediyor. Rock and roll dünyasını özel lezzetlerle birleştiren zincir, macerasına 1971 yılında başladı. Peter Morton ve Isaac Tigrett isimli iki genç Amerikalı tarafından kurulan Hard Rock Cafe’nin ilk şubesi Londra, Piccadilly’de açıldı ve kısa sürede ününü tüm dünyaya yaymayı başardı.

Ziyaretçilerin yemeklerinden çok öncelikli olarak atmosferini deneyimlemek için akın ettiği Hard Rock Cafelerin duvarlarını, Rock’n’Roll’un dünyaca ünlü isimlerine ait imzalı enstrümanlar, dünya turlarından kostümler ve müzisyenlerin daha önce görülmemiş nadir fotoğrafları süslüyor. Hard Rock Cafe, kurucularının söylediğine göre yola gayet masumane bir amaç uğruna, “iyi bir hamburger arayışı” üzerine çıkmış ve çok geçmeden kendilerini de şaşırtan bir üne ulaşmış.

Hard Rock Cafe’nin içinde yer alan The Rock Shop’lardan birçok gezginin koleksiyonunu yaptığı, mekanın bulunduğu şehre özgü Hard Rock Cafe logolu tişörtler ve daha birçok hediyelik eşya alınabiliyor.
Düzenlediği konserlerle de ilgi çeken Hard Rock Cafe, yıllardan beri hem yükselen sanatçılara destek veriyor, hem de efsane isimleri ağırlıyor.

Kuzey ve Güney Amerika, Karayipler ve Orta Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Uzak Doğu olmak üzere dünyanın her yerindeki 64 ülkede kafeler, oteller ve konser alanları olmak üzere 201’in üzerinde mekanı olan Hard Rock, uluslararası tanımını sonuna kadar hak ediyor. 2013 yılında İstanbul’da da şubesi açılan Hard Rock Cafe, İstanbullu Rock’n’Roll severlerin de durağı olmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>