Restoranda Wi-fi Erişimi Nasıl Sağlanır?

Comments (0) Trendler

wi-fi2

İnternetin oksijen, akıllı telefonların insan uzuvlarından biri haline geldiği bu son yüzyılda insanların mekan tercihinde internetin de büyük bir payı var. Gidilen her mekanda menü bile istemeden önce ilk sorulan sorulardan biri internet erişim şifresi oluyor. Hatta mekan ne kadar popüler ve sevilen bir yer olsa da internet bağlantısı olmadığı için gidilebilecek yerler arasından kolaylıkla elenebiliyor. Dolayısıyla restoran işletirken internet bağlantısını da yapılacaklar listesine eklemek gerekiyor.

Bağlantınızı Koruma Altına Alın

Bunu yapmak için öncelikle bir internet sağlayıcısı firma ile iletişime geçmek gerekiyor. Bu firmalar aracılığıyla restoranda kullanılabilecek bir kablosuz internet erişimi sağlanarak hızlı ve kesintisiz bir internet bağlantısı elde edebilirsiniz. Bunun için wispotter denilen kablosuz hizmetini kullanmakta fayda var. Böylece yasalara uygun ve kayıt altına alınabilen bir internet erişimi elde edilmiş olur. Bu da herhangi bir yasal problem yaşamanızı engelleyerek, restoranınızın internet kullanımını daha da güvenli hale getirir. İnternet sağlayıcısı firmaların 7/24 erişim sağlanabilen çağrı merkezlerinin olması da ayrı bir avantaj olarak ön plana çıkıyor.

Herkese açık bir internet bağlantısı sunmanın güvenlik açısından getirdiği bazı problemler olabilir. Bunu engellemek için bağlantı çoklayıcı olarak kullanılan, iş yerlerine uygun üretilmiş router cihazları alarak, özel bağlantınızı koruma altına alabilir, aynı zamanda misafir kullanıcı girişi de sağlayabilirsiniz. Router kullanımı virüsleri ve illegal aktiviteleri minimuma düşürerek bağlantınızı güvenli bir hale getirmekte önemli rol oynayacaktır.  

Router bağlamadan internet bağlantısı kurmanın bir başka yolu da var olan internet bağlantınızı çoklamak için kullanılan ve hotspot adı verilen bağlantı paylaşım yazılımlarını satın almaktan geçiyor. Hotspot kullanarak kullanıcıların wifi erişimi yapmadan önce telefon ve mail adresi bilgileri girmesi sağlanabilir ve dışarıdan bağlananların internet güvenliğini tehdit etmesini engellenebilir.

Free Wi-Fi ile Misafirlerinizi Tanıma Şansı Elde Edebilirsiniz

Günümüz teknolojisi ile free wi-fi üzerinde geliştirilen özel yazılımlar, işletmelerin müşterilerini tanımasına ve reklamını yapmasına da olanak sağlıyor. İşletmelere müşteri profili ile ilgili raporlama yapma şansı da tanıyan bu yazılımlar ile internet ağına bağlanan müşterilerinizin bağlandığı sosyal medya kanalı ile arkadaşlarına ve yakın çevrelerine ulaşma fırsatı sunuyor. Free wi-fi ile müşterilerinize kolaylık sağlarken aynı zamanda onları tanıma ve dijital olarak reklamınızı yapma şansı da yakalayacaksınız.

Son olarak bağlantınızı kurduktan sonra restoranınızın dışına free wifi sticker’ı yapıştırmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>