Hollywood’un Gezegen Çapındaki Temsilcisi; Planet Hollywood

Comments (0) Trendler

hollywoodun-gezegen-capindaki-temsilcisi-planet-hollywood

Uluslararası düzlemin mutfaktaki oyuncusu Planet Hollywood, tüm gezegene Hollywood ışıltısını tattırmaya kararlı görünüyor. Eski bir aktör olan Bryan Kestner’ın fikir babası olduğu konsept, film yapımcısı Keith Barish ve Hard Rock Cafe’nin eski CEO’su Robert Earl tarafından geliştirilerek bugünkü son halini aldı. 1991 yılında New York’ta açılış yapan restoran, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Demi Moore ve Arnold Schwarzenegger gibi Hollywood yıldızlarının desteğiyle serüvenine başladı.

İlerleyen dönemlerde ünlü aktris Whoopi Goldberg, aktör Don Johnson, yönetmen John Hughes, komedyen Roseanne Barr ile Tom Arnold, Wesley Snipes ve Danny Glover gibi ünlü isimlerin de katılımıyla restoranlarda sergilenen Hollywood hatıratına yepyeni parçalar eklendi. Restoranlarda Pulp Fiction, Ninja Kaplumbağalar, Terminatör, James Bond, Geleceğe Dönüş gibi birçok ünlü filmde kullanılan hatırat ziyaretçilerin seyrine sunuluyor.

Orlando, Disneyland Paris, Las Vegas, New York, Niagara Falls, Myrtle Beach SC ve Londra şubeleri bulunan tema restoran, zengin menüsüyle de ziyaretçilerini memnun etmeyi başarıyor. Restoranlara özel kokteylleri ve ünlü Planet Burger’ıyla öne çıkan menüler Hollywood atmosferiyle birleşiyor. Üstelik her bir Planet Hollywood binası son derece görkemli ve bulunan şehre göre değişen bir mimari yapıya sahip.

Hollywood temasını hakkını vererek yansıtan Planet Hollywood’tan, gidilen şehirlerdeki restoranlara özgü hediyelik eşyalar almak da mümkün.

Planet Hollywood düzenlediği etkinliklerle de dikkat çekiyor. Çoğu zaman ünlülerin durak yeri olan restoranlarda Britney Spears’ın dansçılarıyla düzenlediği yemek partisinden, Kelly Rowland’ın yeni albüm kutlamasına, Amerikan olimpik yüzme takımı üyelerinin doğum günü yemeğinden, NBA efsanesi Shaquille O’Neal’ın basketbola vedasına kadar birçok etkinlik düzenlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>