Grahamwich: Sandviç, Sandviç Olalı… Böyle Lezzet Görmedi!

Comments (0) Trendler

grahamwich

Sandwich 4. kontu John Montagu, iyi ki de kumarı çok seviyormuş ve oyununa yemek için bile ara vermek istemiyormuş. Masasına getirttiği ve oyun oynarken bir yandan pratikçe yiyebildiği dilimlenmiş et ve ekmek, bugün kontun adını taşıyor ve dilimlenmiş et ve ekmekten kesinlikle çok daha fazlası…

Sandviç, ekmek arası peynirle edip pratik, sade fakat lezzetinden ödün vermeyen bir tost olarak tüketilebileceği gibi, değişik malzeme kombinasyonlarıyla çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Sandviçin içine girecek malzeme kombinasyonu sınırsız olunca, sandviçe de kendi özel restoranlarına sahip olmak yakışıyor. Şef Graham Elliot’un Chicago’da 2010 yılında açtığı Grahamwich sandviç restoranı, bunlardan yalnızca biri.

Sandviçi ekmek arası et ve peynir olmaktan fersah fersah öteye taşıyan Elliot, en sade ve klasik sandviçlerin yanı sıra, sandviç olmayan tarifleri ekmek arasına taşımaktan korkmuyor. Yaratıcı sandviçler için mutfakta deneyselliğe yer bırakmak gerek; Elliot tam olarak bunu yapıyor. Örneğin; Waldorf salatasını ızgara tavukla birlikte ekmek arasında sunduğu gibi, panini’lerini kruvasan kullanarak yapıyor. Hatta tatlı olarak dondurmayı iki bisküvi arasında sandviç gibi sunuyor! Yetenekli ve bol ödüllü şefin bu fast-food restoranında iştah açıcı olarak sunulan patlamış mısır ve içecekler dahil her şey, Elliot dokunuşundan nasibini alıyor.

Resmi açılışından önce, sırf henüz açılmadığı için hayal kırıklığı yaşayan (potansiyel) bir müşterisinin Yelp’te olumsuz yorumda bulunduğu Grahamwich, sunduğu doyurucu ve lezzetli çeşitleriyle tercihini hızlı, pratik bir öğünden yana kullanırken ağız tadından ve kaliteden ödün vermek isteyenlerin kısa sürede favori restoranlarından oldu. Fakat 2013 yılında sebebi açıklanmadan sessiz sedasız kapanınca sadece Chicagolu değil, tüm sandviçseverleri yetim bıraktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>