En İlginç 5 Restoran/Cafe/Bar

Comments (0) Trendler

dunyanin_en_inginc_restoranlari

Yerden metrelerce yukarıda yiyeceğiniz bir yemek düşünün ya da görmediğiniz bir yemeği yemeyi… Dünyanın en ilginç restoranlarına bir göz atalım!

  1. El Diablo, İspanya: Alevde ızgara sevenlerin tartışmasız bir numaralı tercihi olacak bir restoran olan El Diablo, ızgara için kömür yerine lav kullanıyor! Sönmüş ve -şimdilik- aktif olmayan bir yanardağ üzerine kurulu restoran, aynı zamanda barbekü lezzetinin de doruk noktasında yer alsa da, yanardağın ne zaman tekrar aktifleşeceği bilinmediği için bir an önce gidip ziyaret etmekte fayda var!
  2. Opaque, ABD: Bir yemeğin görüntüsünün de tadı ve kokusu kadar damağa hitap ettiğinin farkındayız, ama yemeğin lezzeti konusunda gerçekten iddialıysanız, görüntüyle uğraşmaya çok da gerek yok! Hatta görüntüyü ortadan kaldırırsanız, müşterileriniz de yemeğin tat ve kokusuna odaklanacaktır. İşte bu yüzden onlara tıpkı Opaque gibi zifiri karanlık bir ortamda hizmet vermelisiniz!
  3. Ice Lounge, Dubai: Mobilyaların, hatta bardakların bile buzdan yapıldığı ‘ice bar’ konseptinin ilk örneği olmasa da, çölün ortasında Dubai gibi son derece yüksek sıcaklıklara sahip bir yerde müşterileri serinletmek için daha iyi bir restoran açılamazdı!
  4. Ithaa Restaurant, Maldivler: Maldivlerin muhteşem denizinden yemek molası için bile ayrılmak istemeyenler için bir önerimiz var! Üstelik tahmin ettiğiniz gibi suyun üzerinde değil, altına inmek için de bir fırsat sunuyor. Sualtı dalış yapmaktan çekiniyor fakat Maldivlerin zengin sualtı canlı çeşitliliğini gözlemlemek istiyorsanız bir akşam yemeği rezervasyonu size yeter.
  5. Dinner in the Sky, Belçika: Sizi göklere çıkaracak bir yeme deneyimine hazır mısınız? Yemeğini yerken başkent Brüksel’in şehir manzarasına da doymak isteyenler için bu restoranda masalar vinç yardımıyla 45 metre kadar yükseğe çıkarılıyor.
  • El Diablo, İspanya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>