Dünyada bir ilk ‘’Tek Kişilik Restoran’’

Comments (0) Trendler

tek_kisilik_restoran

Amsterdam’da yer alan ‘Eenmaal’ isimli restoran açıldığı ilk günden bu yana sahip olduğu özellik ile popüler olmayı başaran mekânlar arasında yer alıyor. Bu restoranı özel kılan şey ise ‘’tek kişilik’’ olması.

Restoranlarda insanların tek başına yemek yemekten rahatsız olduğunu düşünerek böyle bir restoran açan Hollandalı bir girişimci, dünyada bir ilke imza atmış oldu. Kalabalık restoranlarda tek başına yemek yerken rahatsız olanlar veya farklı bir yemek yeme deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça ideal bir mekân. Daha önce kimsenin denemediği bu fikir başta acayip gelse de restoran hala büyük ilgi görüyor.

Tek kişilik masalardan oluşan restoran, minimal dokunuşlarla dizayn edilmiş. Akşam yemeğini tek başına yemek isteyenlerin tercih ettiği mekânda müşterilere okumaları için kitap ya da dergi önerisi de yapılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>