Doğru Barmeni İşe Alın

Comments (0) İşletme Yönetimi

Dogru_Barmeni_Ise_Alin

İyi bir barmen barın düzgün şekilde işletilmesinde ve elde edilen kâr oranında oldukça önemli rol oynar. İşe yetenekli bir barmen arıyor ancak bunu tam olarak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işte birkaç adımda doğru barmeni kapmanın yolları:

• İyi bir barmen her şeyden önce enerjik ve hızlı olmalıdır. Peş peşe gelen siparişleri akılda tutmak ve bunları en güzel şekilde hazırlamak için hem mental hem de fiziksel bir enerji bir barmenin olmazsa olmaz özellikleri arasındadır. Bunu anlamak için iş görüşmesi yaptığınız barmen adaylarını küçük bir teste tabi tutun ve art arda beş sipariş verip bunları hazırlamasını söyleyin. Örneğin siparişlerden bazılarını “buzsuz” ve “bir dilim limonlu” gibi özel isteklerle farklı şekillerde verirseniz işi biraz daha zorlaştırabilirsiniz.
• Bir başka başarılı barmen özelliği ise mükemmel bir iletişim becerisinden başkası değil. İletişimi sağlam, güler yüzlü bir barmen eğlenceyi çok kolay bir şekilde kâra dönüştürür. Müşterileri o bara bağlayan en önemli unsurlardan biri mekânın özellikleri haricinde, en sevdikleri barmenle selamlaşıp “her zamankinden” sipariş etmektir.
• İletişim becerisi kadar sorumluluk sahibi olmak da, iyi bir barmeni işe alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Başarılı bir barmen her zaman barın iç ve dış kontrolünü sağlar, hangi masaların isteklerinin tamamlanmadığını, sorun çıkaran müşterilerin kontrolünü ve ortamın huzurunu kontrol etmekte önemli rol oynar. Bu sebepten işe güvendiğiniz bir barmen almakta fayda var.
• Son ve kaçınılmaz madde ise pek tabii deneyim. Yerli ve uluslararası içki yapımına hakim ve deneyimli bir barmen, özel kokteylleri ile müşterileri büyüleyecek, standart servislerde ise kaliteyi doğru oranda tutacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>