Atıştırmalıklarda Yeni Trend: Frozen Yoghurt

Comments (0) Trendler

Frozen Yoghurt

Atıştırmalıklardan bahsedildiğinde genelde hem düşük kalorili hem de besleyici seçenekler bulmak zor olabiliyor. Türk mutfağında en çok tüketilen ürünlerden biri olan yoğurt ise dünya atıştırmalık gıda trendinin nabzını tutuyor.

Meyveli ve şekerli muadillerinin aksine şekersiz ve doğal yoğurdun kullanılmasıyla gastronomik şölenler yaratılabiliyor. Özellikle son yıllarda trend haline gelen şekersiz Frozen Yoghurt’lar (Donmuş Yoğurt) oldukça fazla tüketiliyor. Besin değerleri açısından zengin ve daha doğal bir atıştırmalık tercih edenler için geliştirilen  Frozen Yoghurt, özellikle ABD ülkelerinde büyük ilgi görüyor. Bunda fazla kalorili dondurma tüketimine karşı sağlıklı bir alternatif olması önemli bir rol oynuyor. Her türlü aromayla bir araya getirilebilen donmuş yoğurt, kısa zamanda büyük bir popülerlik kazanarak sınırlarını ABD dışına taşıyarak pek çok ülkenin favorileri arasına girdi. Özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sağlıklı beslenmek için en ideal atıştırmalıklar arasında gelen Frozen Yoghurt, profesyonel şeflerin özel tarifleriyle birleşmesiyle bambaşka bir boyut kazandı.

Ev dışı tüketim merkezlerinde profesyonel şeflerin şekersiz yoğurtları orman meyveleri harmanlayarak hazırladıkları Frozen Yoghurt’lar büyük ilgi görürken; restoran ve dondurma mekanlarında satışa sunulan birbirinden farklı Frozen Yoghurt’lar da oldukça dikkat çekiyor.

Frozen Yoghurt’un bu kadar sevilmesi sağlıklı olmasının yanında benzersiz lezzetinden kaynaklanıyor. Şekersiz yoğurdun doğal meyvelerle tatlandırıp dondurulmasıyla boyut değiştiren yoğurtlar, yoğurt sevmeyenleri dahi bu lezzete bağımlı hale getiriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>